image
image

GDO’suz Tohum

SÖKE TOHUM olarak pamuk üretiminde bir marka haline gelmiş, Türkiye’de pamuğun başkenti kabul edilen Söke’de 24 Kasım 2015 tarihinde faaliyete başladık. Tarım sektöründe sahip olduğumuz deneyim, bilgi birikimi ve çalışan altyapımız ile birlikte çalışmalarımızı tarla bitkileri özelinde pamuk ve buğday tohumluk çeşitlerini geliştirerek, ülkemizin ve çiftçimizin daha çok kazanmasını hedefleyerek sürdürmekteyiz.

Ülkemizin önde gelen ıslahçılarından olan Dr. Nedim ÖZBEK firmamızın ortağı ve aynı zamanda genel müdürü olarak görev yapmaktadır. Uzun yıllardır Ülkemizin GDO’suz tohum kullanarak en büyük pamuk üretimini gerçekleştiren, dünyada ayrıcalıklı bir konuma sahip olduğu bilinciyle hareket ederek çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yaptığımız ıslah çalışmaları ve kurduğumuz denemelerde temel amacımız yüksek kalite standartlarına sahip tohum çeşitlerini üretmek ve geliştirmektir.

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilen “Tohum Üretici Belgesi” ve “Tarımsal Araştırmacı Kuruluş Belgesi” sahibiz ve SÖKE TOHUM olarak ar-ge faaliyetlerimizi de titizlikle sürdürmekteyiz.

Vizyonumuz

image

Yerelde ve dünyada yenilikçi, rekabetçi ve lider bir tohum firması olmak.

Misyonumuz

image

Yurtiçi ve yurtdışı pazarların ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda çeşitler geliştirerek ve yüksek kalite standartlarında tohum üreterek tarım sektörünün sürdürülebilirliğine katkı vermek.

Maya-81 Tarla Günümüz